avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare denumire strada sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare denumire strada sediu social

Buna ziua!
As dori sa stiu ce se intampla daca s-a schimbat denumirea strazii pe care am sediul social,trebuie sa completez formularul 050 si sa-l transmit la registratura organului fiscal competent sau se modifica automat?
In asteptarea raspunsului d-voastra,va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Adresa comunicare acte de catre anaf in caz de schimbare sediu social eugen82 eugen82 Am schimbat sediul social al firmei la reg.comertului anul acesta in martie. Imediat am depus 050 la administratia sectorului unde se afla noul sediu. La ... (vezi toată discuția)
Mutare dosar fiscal al contribuabilului Adyonela Adyonela Buna dimineata. Am o Intreprindere Individuala cu sediul social in Sulina. Domiciliul fiscal al meu era la Galati, iar impozitele si taxele le-am platit la ... (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social in acelasi judet ellinia ellinia Buna ziua! O microintreprindere isi schimba sediul social in acelasi judet. Modificarea apare deja la ANAF, prin schimbarea inspectorului fiscal. Se mai ... (vezi toată discuția)