Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate cum rezolv o problema ca asta
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

cum rezolv o problema ca asta

in anul 1995 tatal meu vinde un teren ce nu-i apartinea cu acordul proprietarului terenului care in prealabil moare ,acum vin mostenitorii terenului il revendica il primes de la cel care l-a cumparat ,iar eu am vreo problema in al despagubi pe cel care l-a cumparat de la tata (tata fiind decedat)?.sau nu am nici o problema ?
Buna seara,
1. Ce fel de acte s-au incheiat?
Presupun ca nu s-a semnat niciun act sau s-au incheiat acte sub semnatura privata. Niciun notar nu incheia acte LEGALE fara titluri de proprietate si fara procuri.
2. Ce treaba aveti dumneavoastra cu ce a facut in 1995 tatal dumneavoastra?
3. Daca va ameninta cu ceva cei care nu au stiut sa-si apere dreptul prin uzucapiune invitati-ii sa se adreseze instantei.
Au 1 la mie sanse sa castige ceva.
Va sfatuiesc, in acest ultim caz, sa va angajati avocat.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
e un act de mana facut la vremea aia .

gi-jane2, moderator
Buna seara,
Cumparatorii trebuiau sa invoce o uzucapiune de 10 ani dar ....
Inca ceva, a intervenit prescriptia dreptului la actiune.