Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Arhiva statului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Arhiva statului

Unde as putea lua o adeverință precum ca am lucrat, fiindu mi necesara ptr pensionare!
Sunt mai multe variante pentru a va solutiona problema dvs ...astfel
1. despre ce perioada este vorba?
2. societatea - denumire?
3. detineti sau nu carnet de munca ... daca da , perioada a fost consemata in acesta sau nu?
Dacă am avut contract individual de munca și nu mi s a plătit contribuția la casa de asigurări, beneficiez de vechime în munca?

Cornel Vasile a scris:

Sunt mai multe variante pentru a va solutiona problema dvs ...astfel
1. despre ce perioada este vorba?
2. societatea - denumire?
3. detineti sau nu carnet de munca ... daca da , perioada a fost consemata in acesta sau nu?

Neplata contributiilor nu afecteaza vechimea in munca,ci stagiu de cotizare la pensii, sanatate.
Deci dacă n a cotizat nu pot ieși la pensie!?... Ce pot face? Mulțumesc mult

Cornel Vasile a scris:

Neplata contributiilor nu afecteaza vechimea in munca,ci stagiu de cotizare la pensii, sanatate.

Angajatorul mai exista ?

p.s.
Nu mai citati raspunsurile primite ... apasati direct butonul "Raspunde"