Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Un sfat vă rog
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Un sfat vă rog

Vreau să trec casa care am făcut-o și pe numele soției, terenul este pe numele meu când sa făcut actele vânzare cumpărare pt teren, am construit o casă și vreau să o trec și pe soția mea,cum trebuie să procedez și cam cât m-ar costa???
Casa a fost construita in baza unei autorizatii de construire? Daca da pe numele cui figureaza autorizatia?
Nu este autorizată,și este pe numele meu

Vladislav20 a scris:

Casa a fost construita in baza unei autorizatii de construire? Daca da pe numele cui figureaza autorizatia?

Este pe numele dumneavoastra unde? Daca nu oferiti detalii nu putem sa ghicim. Terenul si constructia este inscrisa in cartea funciara? In ce an a-ti edificat constructia?

Vladislav20, utilizator

Vladislav20 a scris:

Este pe numele dumneavoastra unde? Daca nu oferiti detalii nu putem sa ghicim. Terenul si constructia este inscrisa in cartea funciara? In ce an a-ti edificat constructia?

cand am cumparat terenul am fost la notar si sa făcut vânzare cumpărare la notar pe numele meu și imediat m-am apucat de construit casa ,totul sa întâmplat in 2016
Nu mi-ati raspuns la intrebare. Unde figureaza constructia pe numele dumneavoastra daca nu detineti autorizatie pe el?