Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Angajare fără concurs
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Angajare fără concurs

Buna seara tuturor,

Se poate angaja un director de serviciu intr-o primărie de municipiu fără concurs?
Va multumesc anticipat
Postul respectiv poate fi ocupat de o persoana prin transfer sau, temporar, prin detasare sau promovare temporara in functia publica de conducere (daca este cazul).