Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... punerea a 2 vehicule fara acte apartinand tatalui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

punerea a 2 vehicule fara acte apartinand tatalui decedat intr-o succesiune

Buna seara, Am o intrebare: care este procedura de punere a 2 autovehicule apartinand tatalui decedat in conditiile in care nu gasim niciun act pentru cele 2 autovehicule: nici talon, nici cartea de identitate. Care sunt pasii pentru a le include in succesiune? Multumesc!
Prima data faceti rost de actele masinii.
Solicitati politiei sa va elibereze duplicate dupa actele pierdute.
Buna ziua! La politie tb sa rezolv? Din ce mai aflasem rar-ul se ocupa de cartea de identitate a masinii..dar eu nu sunt detinatoarea lor..si citisem ca as avea nevoie de o procura de la notar?? Aici nu stiu exact..scria procura speciala ?? Nu stiu ce reprezinta aceasta procura speciala...in care se mentioneaza calitatea mea, de urmas adica..si completata cu nr masinilor..si cu ea se merge la rar si se achita o taxa..iar rar-ul da civ-ul..dar nu stiu exact daca asta este procedura. Politia se ocupa , nu rar-ul? Multumesc!