Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa timbru

Intentionez sa imi cumpar locuinta de servici, am dat in judecata primaria , instanta mi-a stabilit taxa de timbru in suma de 1700.Cum pot sa platesc mai putin?
Făcând cerere de reexaminare daca considerati ca modalitatea de stabilire a cuantumului taxei este eronat sau cerere de ajutor public judiciar daca faceti dovada unor venituri reduse.
venituri reduse ce inseamna?salariu de 4000 din care 1200 rate?