Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... „numai până la primul termen la care acesta este ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

„numai până la primul termen la care acesta este legal citat”- art.204 alin.(1) CPC

Am avut un proces la Jud Sector 2. București.
La primul termen, judecatorul a ridicat excepția necompetenței materiale, a instanței de la Jud. Sector 2 București. Cauza a fost trimisă la Tribunal. La primul termen de la Tribunalul București, în 30.01.2020, instanța a amânat cauza / toate cauzele în conformitate cu Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Bucureşti nr. 2/2020,

Întrebare:
-termenul acordat la Tribunalul București, din martie 2020, va fi considerat primul termen al procesului?
-mai pot completa cererea de chemare în judecată, cu depunerea de noi probe, până la termenul acordat, în temeiul dispozițiilor art. 204 alin.(1) NCPC?
viktorV, utilizator