Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Îmbuteliere vin
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Îmbuteliere vin

Pentru a infiinta o firma de imbuteliere si distributie vin cu amanuntul, ce autorizatii trebuie luate si desigur ce cod caen, tinand cont ca vinul (vrac) este achizitionat prin parteneriat dintr-o crama romaneasca cu toate actele aferente? Menționez ca se va vinde sub forma de invitații, marturii nunta.
Ce cerinte trebuiesc indeplinite in spatiul de imbuteliere si depozitare si ce acte trebuie intocmite la vanzare catre alte sc-uri (excluzand cele standard : contract, factura, etc..).
Va multumesc
Pretenara, utilizator