avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functia de baza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functia de baza

Pensionarii angajati la 8 ore au functia de baza la locul de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:19, 11 Februarie 2020
Daca va dau o declaratie pe propria raspundere , prin care va informeaza ca au functia de baza la societatea dumneavoastra si ca sunt pensionari limita de varsta.

Daca nu mai sunt angajati in alta parte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie pt alinierea la og 4/2017 anymaryh anymaryh Buna ziua, In cadrul firmei sunt salariati care au cim part-time, dar care sunt angajati si la alte firme cu cim de 8 ore. La firma unde sunt cu part-time, ... (vezi toată discuția)
2 locuri de munca si o singura carte de munca ?? de2yoll de2yoll buna ziua. as avea nevoie de sfatul dumneavoastra pentru ca nu stiu cum sa procedez in urmatoarea problema : am un mic s.r.l si vreau sa imi angajez o ... (vezi toată discuția)
Pensionar angajat comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Am un pensionar angajat cu 2 ore/zi, perioada nereterminata si pentru luna august (cand au intervenit modificarea cu CAS si CASS) mi-a adus decizia ... (vezi toată discuția)