Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Delegatie in Elvetia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Delegatie in Elvetia

Buna ziua,
Salariatul care merge in delegatie pentru prima oara in Elvetia trebuie inscris in portal? Nu depaseste cele 8 zile de „Meldefrei Periode“.
Revin cu intrebari :) Trebuie sa respectam salariul minim din Elvetia?
Delegatie sau detasare ?
Delegatie 4 zile. Intre timp am facut inregistrarea electronic. Iar la salariu, depinde de zona unde va merge si specificul muncii. ( nu este salariu minim pe Elvetia). Multumesc.