Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Recuperare suma platita in plus
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Recuperare suma platita in plus

Pe anul 2018 s-a platit in plus o anumita suma la impozitul pe venitul realizat de PFA, cum se procedeza pentru a recupera suma respectiva?
Nu se recupereaza efectiv, dar aveti la
indemana posibilitatea de a formula o cerere de compensare pentru a stinge de pilda o parte din impozitul pe 2019!
Multumesc frumos.