avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire după decesul întreținutului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire după decesul întreținutului

Ce drept am în urma unui contract de vânzare cumpărare cu clauză de întreținere respectat, întreținutul fiind decedat
Sunteti proprietar.
Toate drepturile mentionate in contract.
Sunteti proprietar,contractul respectiv este titlul dvs de proprietate.
Buna seara ! In cuprinsul contractului de vanzare -cumparare cu clauza de intretinere , cu siguranta este mentionat faptul ca aveti dreptul de proprietate asupra imobilului dupa decesul vanzatorului iar pana la deces aveti dreptul de posesie .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare-cumparare cu habitatie viagera Nkl Nkl Buna seara, Am o intrebare legata de un contract de vanzare-cumparare pentru un apartament. Acest contract este facut cu drept de habitatie viagera al ... (vezi toată discuția)
Contract de v-c cu uzufruct viager ionclaudiu ionclaudiu In contract se stipuleaza ca uzufructul este pe tot apartamentul pe durata vietii celor doi vanzatori fara alte clauze de intretinere. Ce obligatii are in ... (vezi toată discuția)
Contractul de vanzare cumparare cu clauza de intretinere leleti leleti In urma cu o saptamana eu si mama mea am semnat un contract de intretinere in urma caruia eu m-am angajat sa-i ofer toate cele necesare traiului zilnic pe tot ... (vezi toată discuția)