Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Acces la un dosar de insolvență
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Acces la un dosar de insolvență

Bună ziua,

Am moștenit niște acțiuni, primite de tata în anii '90 prin programul de privatizare în masă. Actualmente societatea respectivă este în procedura de insolvență la Tribunalul București, acționarul majoritar (98%) fiind și creditor majoritar. Unul din ceilalți creditori susține că această insolvență este o mascaradă gândită de majoritar să-i înșele pe minoritari. Eu, având calitatea de acționar minoritar, cum aș putea verifica corectitudinea procesului de insolvență? Următorul termen e în aprilie.
owlman, utilizator