Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire suspendare concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire suspendare concediu crestere copil

Buna ziua. Am un baietel care face 2 ani in 10 aprilie. Am luat alocatia si indemnizatia pana acum dar urmează sa depun actele pt continuarea concediului din motiv de handicap al copilului. Sotul meu a renuntat la luna tatalui iar eu trebuie sa duc acte de la firma pt continuare pana in 10 martie. Cum anume ar trebui procedat si ce cereri trebuie sa fac pt a fi bine caci cei de la firma nu prea stiu. Va multumesc din suflet.
Depuneti o cerere la angajator pentru prelungirea duratei CCC la care se ataseaza copia certificatului de handicap al copilului.

In baza cererii dvs., angajatorul va emite decizia de prelungire a suspendarii c.i.m.
Va multumesc frumos.