Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Aplicare Ordin nr. 233 / 2004
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Aplicare Ordin nr. 233 / 2004

Doresc să aflu dacă ORDIN Nr. 233 din 30 august 2004 pentru aprobarea unor reglementări privind contorizarea consumatorilor racordaţi la sistemele publice centralizate de alimentare cu energie termică se aplica și pentru o centrală proprie de la o Asociatie de proprietari.
Menționez că în nici un apartament din imobil nu ezistă repartitoare.

Art.2 lit.3 :
Prezentul normativ tehnic se poate aplica şi condominiilor dotate la nivel de scară sau imobil cu centrale termice sau cu punte termice proprii.
Este decizia Dvs. daca aplicati sau nu prevederile ordinului.
Decizia apartine asociatiei de proprietar,prin hotarrea adunarii generalei