avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Semnare contract de muncă de la distanță
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Semnare contract de muncă de la distanță

Saptamana viitoare imi expira contractul de munca, insa nu pot sa ajung la locul de munca pentru a semna noul contract din cauza coronavirusului (se lucreaza de acasa). Exista vreo modalitate prin care sa mi se faca contract, eu neputand sa l semnez din cauza acestei probleme?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:40, 15 Martie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, comunicarea prin posta cu confirmare de primire sau poştă electronică (e-mail).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz semnare de primire a deciziei de desfintare a unui post de conducere conf. art.65(1). Elisa Seat Elisa Seat Buna ziua,. Ca urmare a hotarari AGA in cadrul firmei s-a decis desfintarea unui post de conducere conf. art.65(1).In urma acestei decizi s-a intocmit o ... (vezi toată discuția)
Angajat - angajator P|N|M P|N|M Buna Ziua, am fost la un interviu pentru o anumita companie, dupa mai multe etape de selectie sunt anuntat ca voi fi angajatul acestei companii si mi s-a ... (vezi toată discuția)
Urgent !! cbcalin cbcalin Am o nelamurire si as multumi celor care i-mi pot da un sfat in legatura cu aceasta : Sunt angajat al firmei Diverta din Timisoara de aproximativ o luna , ... (vezi toată discuția)