Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Infiintare pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Infiintare pfa

Buna ziua,vreau sa.mi infiintez un Pfa cu inca o persoana,intrebarea mea este,cu cat la suta minim ar trebuii sa intre a 2 a persoana pentru a nu fi obligat sa.i fac contract de munca?Mentionez ca este la vanzare am vrea sa stam amandoua.Multumesc.
PFA-ul nu este o societate. Se înființează pentru o persoană fizică autorizată să presteze servicii, ceea ce înseamnă că ambele persoane vor înființa PFA-uri distincte.