Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA Coronavirus
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA Coronavirus

Buna ziua,

Am un PFA , cabinet individual de psihologie, lucrez cu copii si din cauza pandemiei nu imi pot desfasura activitatea, deci nu am nici-un venit...pot cumva sa iau vre-un ban de la stat? somaj tehnic, ajutor , orice venit financiar cu care sa ma descurc?
Multumesc anticipat!
Este greu de zis...
Nu cred ca s-au gandit la aceasta ipoteza...desi trebuia gandita...
normal , este greu pentru statul roman - noi pfa-urile suntem pe langa statul roman , avem doar dreptul sa platim cat mai mari impozite , cass si cas , sa nu deducem prea multe cheltuieli , de este posibil nici o cheltuiala .
doar la datorii se rezuma statul roman , pentru pfa-uri
tudorache089, utilizator
deci nimic pentru noi? suntem la mila sortii? se gandesc doar la srl-uri dar noi? ai cui suntem....
Din pacate, asta este.
Inca...exista sanse ca statul sa gaseasca solutii..
Nu este o solutie inteligenta sa distrugi persoanele cu studii superioare.