Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... falimentul unei firme cu litigii
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

falimentul unei firme cu litigii

Sunt intr-un litigiu cu o firma pentru recuperarea unor salarii neplatile , si firma e falimetara acum adica este sub incindenta Legii nr. 85/2006 - ce inseamna asta mai concret , mentionez ca procesul pe rol e din vara 2009 si urmatorul termen e 6 ian , mai pot recupera de la firma suma cuvenita?
Asta vara cand am inaintat eu procesul firma era in functiune si cred ca a fost pana la 1 decembrie, si stiti dvs cum se deruleaza un proces in salile de judecata din Romania in luna sept am avut 2 termene, dar magistratii au fost in greva si s-au amanat toate procesele. Multumesc pentru raspuns !