Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... legea 19/2020
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

legea 19/2020

Buna ziua
Revin cu o intrebare legata de legea nr. 19/2020
In perioada cat este Vacanta de Pasti a elevilor parintii care au optat pentru zile libere platite cu 75% se intorc la serviciu sau raman acasa cu aceeasi modalitate de plata?
Cine credeti ca va poate spune sigur?
Asteptati sa apara Normele de aplicare ( sau cum se numesc) si vedeti apoi.
Cererea pe ce perioada este aprobata ?
pe perioada inchiderii scolilor
In opinia mea, va ramane cu aceeasi modalitate de plata.
Mulțumesc frumos!