Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... aprobarea concediilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

aprobarea concediilor

Buna ziua. Ingrijorarea privind epidemia s-a transformat in panica.
Majoritatea angajatilor mi-au pus pe masa cererile de concediu de odihna sau concediu fara plata, dupa care au plecat acasa.
Nu-mi pot respecta termenele cu clientii, pe contractele, alea cate mai sunt.
Ce sa fac?
Nu are nimeni niciun sfat?
Nu reusesc sa-i motivez in niciun fel. Sunt oameni cu pregatire, cu atestate, care stiu sigur ca isi vor gasi de lucru, dupa ce va trece "nebunia".
Si acum? Scapa cine poate?