Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... suplimentul postului si al treptei de salarizare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

suplimentul postului si al treptei de salarizare

care este procentul de aplicare pentru aceste suplimente si in ce lege se regaseste???deoarece in legea 188/1999 nu specifica si procentii....se mai pot da aceste suplimente din urma pana la 12.nov.2009 cand intra legea 330/2009 in vigoare?
Procentul nu este dat nicaieri, iar singura referire la suplimentul postului si al treptei de salarizare gasiti in l 188/1999!
Acestea neacordindu-se niciodata din vointa ordonatorului de credite , fp au dat in judecata angajatorul!
Unii le-au obtinut si luat !
Altii ba!
Prin analogie cu diverse alte acte normative, fiecare si-a formulat pretentiile:
-25% ca in cazul acordarii sporului de cfp
-15% ca in cazul salariului de merit
-sau alte procente fiecare justificind in vre-un fel cuantumul!
Bravo,Dane! Ca de obicei dai raspunsuri la fix! Inca o data felicitari!