Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... declaratie pe propria raspndere si adeverinta ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

declaratie pe propria raspndere si adeverinta angajator in contextul ordonantei militare

Buna ziua,
Am nevoie ca administrator al firmei pe care o detin. dar la care NU SUNT ANGAJATA sa predau niste documente contabilei.
Pentru a putea iesi din casa completez si declaratie pe propria raspundere cum ca ies in interes profesional si adeverinta de la angajator(desi eu repet sunt administratorul firmei si nu sunt angajata) pe care eu o completez cu numele meu si ca reprezentant legal si ca persoana care se deplaseaza? Practic imi fac singura adeverinta ?
Da. Scopul nu este sa dovediti ca aveti acordul cuiva, ci ca va deplasati in interes de serviciu si pe un anumit traseu.