Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Modelul Germaniei în cazul COVID 19
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Modelul Germaniei în cazul COVID 19

Germania testează cel mai mult din Europa.
Eu opinez ca este foarte bine asa.

Însă, la ei este totul închis daca stiu eu bine.
Medicii de familie nici nu raspund la.telefon.
Nu se fac deloc consultații medicale.

Se merge la spital în caz de probleme medicale.

Ei respecta distanțarea socială și nu sunt ca italienii care locuiesc cu întreaga familie.
Sunt disciplinați.

Distanțarea socială ă permis la medici sa faca față si sa trateze pacienții infectati cu COVID 19.Au 40 000 de.paturi in spitale, iar România 2000.de.paturi.

In Germania nu se declara decedați din cauza COVID 19 daca pacienții sunt bătrâni si au alte afectiuni.De aceea, la.ei numărul.declarat de decedați din cauza COVID 19 este relativ redus.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat