Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... deplasare in alta localitate in perioada starii de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

deplasare in alta localitate in perioada starii de urgenta

Ma pot deplasa in alta localitate pentru hranirea unui caine de paza aflat la casa parintilor decedati si a catorva oi aflate in grija unei persoane?
Este indicat sa vorbiti cu cineva de acolo sa se ocupe de acest lucru.
Ar fi mai indicat sa locuiti acolo daca nu lucrați în această perioadă si vreti neapărat să mergeți acolo.
Nu am pe cineva de incredere care sa ma ajute intrucat nu pot locui acolo la acest moment. Mi-e teama ca sunt persoane care vor profita de situatie in aceasta perioada.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Este indicat sa vorbiti cu cineva de acolo sa se ocupe de acest lucru.
Ar fi mai indicat sa locuiti acolo daca nu lucrați în această perioadă si vreti neapărat să mergeți acolo.

Aveti persoana care se ocupa de oi.