Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diminuare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diminuare salariu

Buna ziua,
O parte din colegi au intrat la inceputul starii de urgenta in somaj tehnic, alta parte vor intra dupa prelungirea starii de urgenta pana pe 1 mai. Pentru cei care am ramas nu s-a discutat nimic de diminuarea timpului de lucru sau de diminuarea salariului. As vrea sa stiu daca in ziua de salariu pot sa vad ca a fost diminuat fara sa semnez nimic. Multumesc.
emine, utilizator
Puteti vedea statul de plata ...
Intrebarea era alta, se poate diminua salariul in situatia data, daca nu semnez aditional pentru diminuare program si salariu? Nu ma ajuta cu nimic daca vad statul de plata dupa ce am muncit program normal dar cu salariu diminuat...
emine, utilizator
Nu se poate diminua salariul fara acordul dvs., mai ales in sectorul privat.
multumesc