Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Organizare concurs pentru personal contractual
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Organizare concurs pentru personal contractual

Buna ziua,
Va rog sa mi spuneti dacă potrivit HG 286/2011, modificat, regulamentul cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcțiilor contractuale, la Art.14 prevede faptul ca se pot constitui mai multe comisii de concurs. Întrebarea este dacă o instituție care are servicii teritoriale fără activitate economică poate sa organizeze concursuri teritoriale cu aceeași membri de comisii? Sau membrii comisiilor trebuie sa fie diferiți, pentru fiecare post pe regiunea pe care este scos postul?
Mulțumesc anticipat!
Da, poate sa organizeze concursuri teritoriale cu aceeași membri de comisii.