Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REDACTARE GRESITA A SALARIULUI IN CONTRACTUL ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REDACTARE GRESITA A SALARIULUI IN CONTRACTUL INDIVIDUAL DE MUNCA

Buna seara,

Am redactat in urma cu trei saptamani un contract colectiv de munca pentru un director de vanzari. La salariu in loc sa trec cele patru cifre corespunzatorare am trecut cinci cifre (ex: 1111 am trecut 11111Lei). Cand s-au intocmit statele de salarii s-a observat greseala. Ce pot sa fac?. Astept sfaturile dvs.
Puteti face o rectificare a contractului colectiv de munca ... :)
1. Chiar ati facut contract colectiv de munca pentru un director de vanzari!?;) Inseamna ca directorul este un personaj multiplu (multiplicat).
2. Poate ati vrut sa spuneti contract individual de munca.
3. Reveniti cu precizari.
Buna ziua,

Este vorba de contract individual de munca.
Multumesc anticipat pentru raspunsul dumneavoastra
In acest sens, puteti incheia un act aditional al c.i.m. care sa-si produca efecte incepand cu data inceperii activitatii si prin care se modifica salariul directorului.
Multumesc mult pentru ajutor.
O seara frumoasa