Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Document justificativ încasare chirie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Document justificativ încasare chirie

Bună ziua.
Am o întrebare pt care va rog un răspuns cât mai justificat im măsură posibilităților.
Dacă o persoana fizica în baza unui contract de închiriere, închiriază unui PFA un apartament pt desfășurarea activității PFA, când persoana fizica încasează chiria ce ACT POATE EMITE PENTRU PFA ul care plătește chiria către acesta? Act care sa ajute PFAul sa atașeze acel act de încasare la actele contabili.

Multumesc anticipat pentru răspuns.
Sa va plateasca in contul bancar cu mentiunea contractului si a lunii pe care plateste.
Se inregistreaza apoi in contabilitate in baza extrasului de cont..
Cristian Costin Miloș, Avocat
Mulțumesc!
Dispozitie de plata pentru plata cu numerar.