Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediere individuala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediere individuala

Poate un angajat sa primeasca ajutor de somaj ( art 65 CM), in conditiile in care in Adeverinta de venit pe anul 2019 primita la Anaf, are pe langa salariu si dividende "venit brut/venit impozabil de 9.728 lei" la un alt SRL unde acesta este administrator?
Cornelia1968!!!, utilizator
Buna ziua,
Da poate. Aceste venituri nu reprezinta o conditie care sa impiedece obtinerea indemnizatie si nici una care sa duca la incetarea ei, daca sunteti deja in plata.
Multumesc!