Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ASOCIAT UNIC-ANGAJAT PE FIRMA LUI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ASOCIAT UNIC-ANGAJAT PE FIRMA LUI

Un administrator de firma poate fi angajat pe firma lui ca director general???
Presupun ca firma este SRL si dvs. sunteti si asociat unic si administrator. Atunci da.

Cu stima
da este SRL
Legea nr.31/1990 prevede ca , asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este.
Cu scuzele de rigoare mai intreb inca odata, ca unii spun intr-un fel altii in altul...deci se poate in acelasi timp asociat unic-administrator si salariat la societatea ta SRL?
Reiterez raspounsul dat mai sus, conform dispozitiilor legale in vigoare ... Legea nr.31/1990 prevede ca , asociatul unic poate avea calitatea de salariat al societatii cu raspundere limitata al carui asociat unic este.