avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... autorizare constructii
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

autorizare constructii

Buna ziua
va rog sa ma ajutati si sa ma lamuriti intr o speta
Locuiesc intr un imobil in curte comuna
Pe extrasul CF in continuarea imobilului pe care il detin este o magazie din lemn pe care doresc sa o transform intr o camera de locuit .
Mentionez ca nu voi depasi cotele care sunt mentonate in CF dar va rog sa mi spuneti care este procedura legala
Am nevoi de acordul vecinilor ?
Am nevoie de autorizatie de construire ?
In cazul in care nu voi avea nevoie de autorizatie de construire voi putea intabula aceasta camera ?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Anexa magazie lemne MihaiErik MihaiErik Bună ziua, stăm într o curte comuna în Brașov, și deținem 4 magazii de lemne construite în 1977 fără autorizație, care au fost transformate în ... (vezi toată discuția)
Program casa verde 2011- persoane fizice bosca simona bosca simona Buna ziua, Doresc sa-mi depun dosar pt. montare panouri solare pe Programul Casa Verde. Locuiesc intr-o casa cu curte. In curte , asa am gasit cand am ... (vezi toată discuția)
Costuri schimbare destinatie din locuinta in spatiu comercial albaiuliaonline albaiuliaonline buna ziua,doresc sa construiesc un spatiu comercial 24 mp undeva la sat.in certificatul de urbanism pe langa avizele si acordurile cerute mi se mai cere si ... (vezi toată discuția)