Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

casa

am cumparat un apartament recent prin credit ipotecar. pot sa il trec la notar si pe numele cuiva? vrem sa il impatrim dar creditul sa ramana doar pe numele meu. se poate?
Teoretic se poate, cu acordul bancii.
Practic banca n.o sa.si dea niciodata acordul.