Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constatare deportat.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constatare deportat.

Aveti vreun model de actiune in constatare a calitatii de deportat politic? Vreo lege in acest sens? Sa se constate ca a fost deportat/stramutat si sa obtina o hotarare judecatoreasca in acest sens.
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va adresati Asociatiei Fostilor Detinuti Politici