Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire cont
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire cont

Buna ziua.
Dacă am un angajat in somaj tehnic și are poprire pe salar de la BEJ (credite neachitate). Se suspenda pe perioada șomajului tehnic reținerea?? Ii rețin și din indemnizația de somaj??
Am sunat executorul și el a spus ca se suspenda, și sa fac următoarea plata când isi reia activitatea angajatul. Eu am cerut și in scris oficial acest răspuns spus telefonic de la ei, dar încă nu am primit nimic.
Va rog sa îmi spuneti și dumneavoastră!
Multumesc.
Se suspenda pana la implinirea a 60 de zile de la incetarea starii de urgenta.
Nu operati retineri inainte de expirarea acestui termen.
Va multumesc frumos pentru raspuns.