Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Declaratia de avere
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Declaratia de avere

Buna ziua. As dori sa stiu daca in declaratia de avere, la veniturile sotului obtinute pe anul trecut trebuiesc declarate pe toate cele 12 luni, avand in vedete ca el a devenit sotul meu la jumatatea anului respectiv? De asemenea, legat de bunurile obtinute inainte de casatorie care sunt pe numele lui, respectiv masina trebuie declarata, desi in declaratie nu se cere numele titularului? Iar la conturi, depozite si carduri de credit ce depasesc suma de 5000 euro deschise inainte de casatorie, trebuiesc declarate si ale mele si ale sotului insumate, chiar daca sunt invididuale si nu comune? Va multumesc!
CatalinaElla, utilizator