Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod caen
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod caen

Bună ziua. As vrea sa îmi deschid un magazin mixt la sat(o intreprindere individuală) în care sa vând produse alimentare în majoritate, inclusiv mezeluri, pâine, legume și fructe proaspete dar și nealimentare (cosmetice, produse pentru gradina, vase, papuci). Este corect sa aleg caen 4711? Ce probleme pot sa întâmpin ulterior la anumite controale?
Dupa parerea mea, este potrivit codul 4711 pentru activitatea mentionata de d-voastra.
Din acest punct de vedere, nu ar trebui sa intampinati probleme la eventuale controale.
Mulțumesc.