Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane

Cum procedez daca o ingrijitoare care lucreaza intr-o cresa de copii nu are facut cursul de igiena si de la ultimul curs absolvit a trecut o perioada de 18 luni??? Persoana respectiva lucreaza in cresa de 25 de ani iar la ultimul curs de igiena finantat de institutie nu s-a prezentat. Am tot avertizat-o verbal, dar fara efect.....
Daca e obligatoriu acel curs, o trimiteti acum. Daca refuza poate fi sanctionata disciplinar, cu respectarea procedurii, pana la desfiintarea contractului de munca.