avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Se mai da legea in care sa ai 10 clase pentru permis?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Se mai da legea in care sa ai 10 clase pentru permis?

Buna ziua!
Se mai da legea in care sa ai 10 clase din luna iulie pentru a obține permisul de conducere?
Sau s-a mai amânat?
Ultima modificare: Marți, 5 Mai 2020
Corina271, utilizator
Nu a vazut nimeni acest proiect legislativ.
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Buna ziua. Dacă eu ma inscriu acum inainte de 1 iulie la scoala de soferi si nu am 10 clase pot sa dau examenul auto?
Codul rutier NU va fi modificat cu așa ceva, puteți să vă înscrieți oricând.
Știti din surse sigure? Adica daca ma înscriu acum nu raman cu banii dati?
Întrebarea asta ar trebui pusă acolo unde ați citit că se modifică :) Așa e normal: cel care spune că o lege intră în vigoare să pună sursa oficială a modificării legislative. Niciun site pe care scrie tâmpenia asta nu a pus link la un proiect legislativ intrat în vigoare sau numărul legii care conține modificarea.

Eu nu am cum să vă demonstrez că ceva nu există.

Citiți acest articol al nostru:
Codul rutier NU se modifică de la 1 iulie în niciun fel
www.avocatnet.ro/articol_549...


Alte discuții în legătură

Cod rutier iulie 2020 macrita macrita Buna seara Mai pot obtine permis de conducere daca am 7 clase.Mentionez ca am facut SCOALA DE SOFERI si am dosarul pregatit pentru examen. (sala) Va ... (vezi toată discuția)
S-a aprobat deja legea invatamantului obligatoriu ptr permisul auto? Alex_29 Alex_29 Un an nou fericit! Doresc sa aflu daca s-a aprobat deja legea celor 10 clase obligatorii pentru a putea absolvi scoala de soferi - nu reusesc sa gasesc ... (vezi toată discuția)