avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Strămutare dosar în localitatea de domiciliu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Strămutare dosar în localitatea de domiciliu

Ce pot să fac ca să strămut dosarul de contestație la un proces verbal de contravenție din judetul Olt în București?
Cel mai recent răspuns: Luc7 , utilizator 22:59, 12 Mai 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În ce localitate ați fost amendat`?
Ultima modificare: Marți, 12 Mai 2020
Dapix, utilizator
Eram în tren iar agentul aparținea de poliția Caracal.

Dapix a scris:

În ce localitate ați fost amendat`?

Acolo trebuie să depuneți contestați, unde ați fost amendat. Acolo este instanța competentă. De exemplu, dacă vă amenda în Pitești, depuneați contestația la Judecătoria Pitești, sau dacă vă amenda în Craiova, depuneați contestația la Judecătoria Craiova.
Nu puteți muta dosarul la București.
Mulțumesc, deci ca să mă confrunt cu agentul corupt față în față trebuie să merg la Caracal, eu 67 și celălalt până în 30 ani. Strâmbe sunt legile în România!

Dapix a scris:

Acolo trebuie să depuneți contestați, unde ați fost amendat. Acolo este instanța competentă. De exemplu, dacă vă amenda în Pitești, depuneați contestația la Judecătoria Pitești, sau dacă vă amenda în Craiova, depuneați contestația la Judecătoria Craiova.
Nu puteți muta dosarul la București.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stramutare dosarului ! ContSters327384 ContSters327384 Buna seara ! Cum pot face sa transfer un caz de la Parchetul Caracal la Bucurestii ? (vezi toată discuția)
Plangere impotriva solutiei procurorului respinsa- definitiva/se mai poate ataca? ContSters327384 ContSters327384 Azi , nefiind prezent s-a judecat contestatia mea , impotriva solutiei date de prim-procurori . Solutia pe scurt: În baza disp.art. 341 alin. 6 lit a Cpp, ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala, amenda aplicata conform legii nr. 333/2003 IUBONI IUBONI Buna ziua. Pe scurt 'povestea\" este urmatoarea: Pe 24.10.2011 colegii mei au constatat ca a fost spart atelierul firmei si au fost sustrase echipamente si ... (vezi toată discuția)