Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare PFA

Va rog sa ma lamuriti cum se infiinteaza o persoana fizica autorizata si cit costa. Functionarii publici au voie?
Doresc sa imi infiintez un PFA pentru webdesign si prestari servicii web, activitatea fiind mai mult online.
M-am tot documentat legat de actele necesare, dar am ramas putin blocat la sectiunea unde e necesara o calificare profesionala specializata pe domeniul pe care il voi alege.
Ideea de baza e ca nicidecum nu am terminat nicio institutie de invatamant pe profilul pe care il voi practica(liceul l-am finalizat pe specializarea silvicultura iar facultatea pe psihologie), dar in ultimii 2 ani-6 luni administrator site(pe cartea de munca trecut administrator)-1 an jumate tehnician IT hardware(in cartea de munca e trecut asistent vanzari). Firma la care inca lucrez e specializata pe IT, exista posibilitatea ca sa mi se emita un document care sa fie aprobat de institutiile abilitate, ca sa imi fie recunoscuta perioada de 2 ani ca si callificare profesionala in domeniu?