avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Expirare CI
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Expirare CI

Buna ziua,

In aproximativ 6 saptamani imi expira cartea de identitate. Problema este ca, programarile facandu-se doar online, nu mai sunt zile libere pana in luna August. Ce pot sa fac in situatia asta pentru a fi in legalitate?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 23:11, 29 Mai 2020
Buna seara,
Programati-va si cand veti merge va veti schimba CI
Daca va intreaba cineva aratati ca ati facut programarea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis auto expirat Livingston Livingston Buna ziua ! Am o problema : permisul auto imi expira in 2 zile. Am facut o programare online pentru data de 22 Iunie, prima zi liberă la programări. ... (vezi toată discuția)
Dosar pentru permis de conducere jacquelline jacquelline Buna seara! Am urmatoarea problema: termenul de valabilitate al cartii mele de identitate expira in cateva saptamani. In zilele urmatoare as dori sa-mi ... (vezi toată discuția)
Cum ma legitimez dupa expirarea cartii de rezidenta si pana la obtinerea buletinul de identitate? Mils Mils Buna ziua! Va rog, sa ma ajutati in solutionarea unei probleme Sunt cetatean strain (Republica Moldova) cu carte de rezidenta pentru membrii de familie, ... (vezi toată discuția)