Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura servicii soft orientate catre client
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura servicii soft orientate catre client

Buna,
Firma mea emite lunar factura de servicii soft orientate catre client in baza unor contracte. La final de luna emitem factura cu suma stabilita in contract. Mai trebuie sa atasez ceva la factura ? gen deviz? Clientul nu imi cere asa ceva, dat fiind faptul ca noi comunicam zilnic, avem meetinguri zilnice de 10-15 min referitoare la procesul de lucru.

ms
george-neagu, moderator
Buna seara. Desigur trebuie sa atasati un deviz, o calculatie de pret in functie de orele lucrate la proiectul respectiv,tarif orar,sau alta modalitate de cuantificare a muncii depuse, care dealtfel trebuie trecuta si in contract. Pe langa asta, e necesar si semnatura clientului ca e de acord cu devizul. In baza devizului confirmat emiteti practic factura.