Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Podet peste sant facut de primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Podet peste sant facut de primarie

Buna ziua, Am cumparat un teren de casa . Este la un drum judetean. intre sosea si gardurile curtilor sunt cam 3 metri iar primaria a amenajat sant din beton turnat frumos. Celor care aveau case le-a amenajat podete, toate sunt la fel.
Intrebarile mele sunt:
1. ca sa amenajez un podet asemanator , ca sa intru in curte cu masina , sunt necesare aprobari de la primarie ?
2. as putea sa construiesc un podet temporar (sa zicem din teava sau alt profil laminat) , iar cand fac autorizatia de construire casa sa includ si pe cea pentru podet ?

Multumesc.
solutia practica e sa va procurati un podet identic. ati incercat sa intrebati la primarie?
autorizatia se emite pe constructia de pe terenul dvs., podetul e pe spatiul public,