Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Penalizare pentru generarea de costuri suplimentare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Penalizare pentru generarea de costuri suplimentare date mobile

Buna ziua,am primit din partea firmei o foaie A4 stampilata cu Registratura cu număr de intrare cum că Firma x aduce la cunoștință că utilizarea telefonului de serviciu(date mobile și telefonie) in alte scopuri decât cele atribuite cu generarea de costuri suplimentare atrage după sine penalizarea celui responsabil.

Am luat la cunoștință : și aici suntem 4 colegi fiecare trebuind să semneze aceasta informare.

Timp de 1 săptămână nu a funcționat internetul wifi la serviciu ,trebuind să folosesc internetul meu(foarte lent,semnal slab) sau cel al tel de serviciu .Am folosit aprox 8-10gb de date (YouTube+email,wapp) colegii folosind restul până la 26. Nu m-i s a spus că nu am voie să folosesc datele mobile dar după acest eveniment trebuia să știu că "m-i s a spus personal de către șef că nu e voie" și că acest eveniment a generat o factura in valoare de peste 400 lei .

Vreau să știu și eu cat de legala e această foaie,ce înseamnă mai exact ?nu as vrea sa semnez nimic de genul
Penalizarea in ce sens?