avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 739 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare rds rds
Discuție deschisă în Executare silită

Executare rds rds

Anul trecut am fost acționate în judecată de către RCS RDS pentru un contract de telefonie mobila pentru a cărui număr am cerut portare in alta rețea.
Mi s-au imputat pe lângă penalitate (900lei) si contravaloarea echipamentelor folosite pentru internet și cablu TV pentru care plătesc și azi abonament lunar.
Avocatul nu s a prezentat la termen...nu am primit decizia.....Si m am trezit executată silit...
Mai pot face ceva??


Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 22:55, 9 Iunie 2020
nu
Sincer nu inteleg in ce lume traim...
Am portat doua numere...al meu si al mamei mele pentru ca efectiv nu aveam semnal...primul contract avea peste 2 ani, cel de al doilea aproape doi ani...mai aveam.un număr folosit de soțul meu care nu era in tara si care a fost efectiv sistat de RCS RDS...aveam nevoie sa vb cu soțul meu ...eram in spital cu copilul. ...penalizări de reziliere si pentru acest contract..
In fiecare luna mi a fost emisa factura pentru internet și televiziune..inclusiv luna aceasta...platite la timp....
Nu a veni nimeni niciodată să îmi ceara echipamentele din apartament...
Asta e...voi plati...


Dacă creditorul RDS v-a dat în judecată și a câștigat procesul, nu mai aveți ce face, veți fi executată silit.

Doar în timpul procesului ați fi avut posibilitatea să vă apărați, dacă ați fi avut motive temeinice de a contraataca pretențiile reclamantului.
Puteați fructifica și calea de atac la instanța superioara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! În decembrie 2019 , m-am portat cu telefon , abonament ... UT  1968 UT 1968 Buna ziua! În decembrie 2019 , m-am portat cu telefon , abonament tv si net de la Telekom , la Digi RCS -RDS . După portare am predat echipamentul la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! În decembrie 2019 , m-am portat cu telefon , abonament ... UT  1968 UT 1968 Buna ziua! În decembrie 2019 , m-am portat cu telefon , abonament tv si net de la Telekom , la Digi RCS -RDS . După portare am predat echipamentul la ... (vezi toată discuția)
Conectare internet-conflict cu asoc de proprietari bodo_80 bodo_80 Buna seara, Ma lovesc de o rpoblema in alegera provider-ului de internet din bloc. Doresc sa imi instalez RDS&RCS si Presedintele Asoc de Proprietari nu ... (vezi toată discuția)