Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nomenclator stardal
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nomenclator stardal

Daca o strada este scoasa de pe nomenclatorul stradal al orasului ce e de facut?
Casa este pe o strada care nu mai apare in nomenclatorul stradal.
Am acte doveditoare si carte funciara cu terenul si casa care exista pe strada.
Problema sta in felul urmator :
1.Actele de care dispun sunt cu strada si numar..Corabiei numar
2 Problema este ca in zona sunt firme care au adresa pe aceeasi strada C dar cu deschidere in alta strada D.
Pe strada C unde am actele nu mai exista nici o cladire, casa fiind singura pe strada C.
IM2S4U, utilizator
Ce e de facut ... in ce scop? Tot puneti intrebarea dar nu suficient de clar.
La ce va impedica faptul ca " strada este scoasa de pe nomenclatorul stradal al orasului "?
Puteti sa va adresati compartimentului nomenclatura urbana din cadrul primariei cu o cerere de atribuire a unui numar postal, daca asta doriti.
Problema sta in felul urmator :
1.Actele de care dispun sunt cu strada si numar..Corabiei numar
2 Problema este ca in zona sunt firme care au adresa pe aceeasi strada C dar cu deschidere in alta strada D.
Pe strada C unde am actele nu mai exista nici o cladire, casa fiind singura pe strada C.
Ok, si ce problema va cauzeaza dumneavoastra acest fapt?
Vreau sa sa facem o succesiune si sa nu intampinam probleme cu terenul la primarie.

MihailZC a scris:

Ok, si ce problema va cauzeaza dumneavoastra acest fapt?

Atunci solicitati atribuirea unei adrese. Daca strada Corabiei nu mai exista, probabil va vor acord un numar pe strada D. Cand dezbateti succesiunea depuneti si acest document care atesta noua adresa iar certificatul de mostenitor va mentiona adresa actuala.