avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nomenclator stardal
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nomenclator stardal

Daca o strada este scoasa de pe nomenclatorul stradal al orasului ce e de facut?
Casa este pe o strada care nu mai apare in nomenclatorul stradal.
Am acte doveditoare si carte funciara cu terenul si casa care exista pe strada.
Problema sta in felul urmator :
1.Actele de care dispun sunt cu strada si numar..Corabiei numar
2 Problema este ca in zona sunt firme care au adresa pe aceeasi strada C dar cu deschidere in alta strada D.
Pe strada C unde am actele nu mai exista nici o cladire, casa fiind singura pe strada C.
Ultima modificare: Joi, 11 Iunie 2020
IM2S4U, utilizator
Cel mai recent răspuns: IM2S4U , utilizator 14:01, 11 Iunie 2020
Multumesc frumos pentru indrumare..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nomenclatura stradala gresita tatal meu a primit un certificat ... Mz11 Mz11 Nomenclatura stradala gresita Tatal meu a primit un certificat de nomenclatura si l-a depus la ocpi pt actualizare, iese cf si observ ca este complet ... (vezi toată discuția)
Am cumpărat un apartament în oradea. pe actul de vânzare-cumpărare ... Maria Apsan Maria Apsan Am cumpărat un apartament în Oradea. Pe actul de vânzare-cumpărare este trecut pe strada Costaforu, pe coala funciară a imobilului este trecut Str ... (vezi toată discuția)
Am nevoie de ajutor. am achizitionat o locuinta pe o strada privata ... Leo. Mihai Leo. Mihai Am nevoie de ajutor. Am achizitionat o locuinta pe o strada privata pe care am acces atat pedestru, cat si cu auto, conform certificarii unui notar public. Am ... (vezi toată discuția)