Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul medie concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul medie concediu medical

Buna ziua .In perioada 16.03.2020-31.05.2020 o salariata a fost in somaj tehnic. Incepand cu 01.06.2020 a adus un concediu medical cu cod indemnizatie 01-cum se calculeaza media pentru acel concediu medical ?se ia in considerare si perioada de somaj tehnic ?
george-neagu, moderator
Se ia in calcul media veniturilor realizate in cele 6 luni anterioare celei in care se acorda certificatul de concediu medical initial. Deci, se ia in calcul si somajul tehnic.